Poradnie

Lekarze

Poradnia okulistyczna

Co to jest poradnia okulistyczna?

Poradnia okulistyczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. W poradni okulistycznej stosujemy najnowocześniejsze technologie i urządzenia, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższą jakość i skuteczność badań. Badania okulistyczne obejmują różne testy i badania, takie jak badanie ostrości wzroku, badanie ciśnienia wewnątrz-gałkowego, pomiary refrakcji, badanie dna oka, a także badanie pola widzenia. Nasza poradnia okulistyczna oferuje pełne spektrum usług z zakresu badań okulistycznych, dostosowanych do potrzeb i wymagań pacjenta.

Kiedy warto się wybrać?

Jeśli doświadczasz problemów ze wzrokiem lub odczuwasz dyskomfort związany z pracą przed komputerem czy prowadzeniem pojazdów, to warto skorzystać z naszej oferty badań okulistycznych. Badania te są kluczowe dla wczesnego wykrycia chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, retinopatia cukrzycowa czy zwyrodnienie plamki żółtej. Nasza poradnia okulistyczna stawia na profesjonalizm i najwyższą jakość usług, a nasz zespół specjalistów okulistów wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i urządzenia, aby dokładnie zdiagnozować problem i zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym.

Jak się przygotować do badań okulistycznych?

Na wizytę u okulisty przyjść bez makijażu, aby zapobiec ewentualnemu przedostaniu się do oka np. tuszu lub pyłu z kredki. Dodatkowo makijaż może wpłynąć na przedmiotową ocenę stanu zdrowia oczu.
Przed wejściem do okulisty warto również zdjąć soczewki kontaktowe. One, podobnie jak makijaż mogą utrudniać postawienie właściwej diagnozy. Jednakże należy poinformować okulistę o tym, że na co dzień nosi się soczewki.
Warto też mieć na uwadze fakt, że po zastosowaniu kropli mydriatycznych może nastąpić krótkotrwałe (ok. 2-3 godz.) pogorszenie się widzenia, w tym jego ostrości. Dlatego też osoby, którym zakroplono oczy, nie powinny w podanym czasie wracać po wizycie samochodem (jako kierowcy).
Z kolei w przypadku słonecznego dnia, po spotkaniu o okulisty i przeprowadzonych u niego badaniach, warto założyć okulary przeciwsłoneczne.

ZAKRES BADAŃ WYKONYWANYCH W PORADNI OKULISTYCZNEJ:

 • komputerowe badanie wzroku (pomiar wady wzroku przy pomocy autokeratorefraktometru)
 • badanie ostrości wzroku
 • profesjonalny dobór okularów
 • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą aplanacyjną
 • pomiar grubości rogówki – pachymetria
 • badanie odcinka przedniego oka przy pomocy lampy szczelinowej
 • ocena kąta przesączania – gonioskopia
 • badanie odcinka tylnego oka przy pomocy soczewki Volka
 • badanie obwodu siatkówki przy pomocy trójlustra Goldmanna
 • badanie OCT siatkówki/plamki
 • badanie OCT jaskrowe
 • badanie USG

Poradnia okulistyczna świadczy usługi w zakresie diagnostyki, leczenia schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń nerwu wzrokowego (m.in. jaskra) oraz siatkówki (m.in. AMD – zwyrodnienie plamki związane z wiekiem; CRS – centralna retinopatia surowicza; obrzęk plamki o różnej etiologii; schorzenia naczyniowe siatkówki – retinopatia cukrzycowa, zakrzep żył siatkówki; zmiany degeneracyjne obwodu siatkówki.

Specjaliści

lek. med. Elżbieta Lorenc

specjalista okulistyki

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

z powodu czasowej nieobecności lekarza rejestracja zawieszona do odwołania

lek. med. Barbara Sabal

specjalista okulistyki

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

środa: 7:45 – 11:30
czwartek: 15:00 – 18:00

lek. med. Roksana Kolańczuk

specjalista okulistyki

Forma wizyty

NFZ / Prywatnie

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

poniedziałek: 15:00 – 18:00

lek. med. Michał Tara

w trakcie specjalizacji z okulistyki

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

wtorek: 15:00 – 18:00

lek. med. Joanna Aksamit-Tymcio

w trakcie specjalizacji z okulistyki

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

czwartek: 15:00 – 18:00

Przyjmowani pacjenci

Osoby dorosłe

Przejdź do treści