Poradnie

Lekarze

Poradnia neurologiczna

Czym jest poradnia neurologiczna?

Poradnia neurologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego zarówno ośrodkowego jak i obwodowego, między innymi: migreną, padaczką, zespołami bólowymi kręgosłupa, udarami, chorobą Parkinsona, otępieniami np. chorobą Alzhaimera, stwardnieniem rozsianym.

Poradnia ma możliwość zlecania badań specjalistycznych takich jak:

RTG kręgosłupa, USG tętnic szyjnych, EEG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, które wykonywane są na zlecenie lekarza w specjalistycznych ośrodkach diagnostycznych.

Kiedy warto się wybrać?

Warto skonsultować się z neurologiem, jeśli doświadczasz jakichkolwiek objawów neurologicznych, takich jak bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie mięśni, drętwienie lub mrowienie kończyn, problemy z mową lub widzeniem, drgawki lub trudności z koordynacją ruchową. Wizyta u neurologa jest również wskazana w przypadku historii rodzinnej chorób neurologicznych lub jeśli jesteś w wieku, w którym ryzyko ich wystąpienia jest większe.

Jak się przygotować?

Wizyta u neurologa nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy wziąć ze sobą wyniki dotychczas przeprowadzonych badań i wypisy ze szpitala – jeżeli mają one związek z problemem, który jest przedmiotem konsultacji neurologicznej . Warto pamiętać, że lekarz zapyta o przebyte choroby oraz przyjmowane leki. Na wizytę należy ubrać się wygodnie, aby w razie potrzeby możliwe było zdjęcie ubrania do badania.

Specjaliści

lek. med. Ewa Fila – Jasińska

specjalista neurolog

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

czwartek: 8:30 – 11:30

dr n. med. Mirosław Dziki

specjalista neurolog

Forma wizyty

Prywatnie

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

Pierwszy wtorek miesiąca

Cennik

Konsultacja – 300 zł

lek. med. Artur Fussek

specjalista neurolog

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

poniedziałek: 13:00 – 16:00

lek. med. Szczepan Bełzak

specjalista neurolog

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

środa: 8:00 – 12:00

Przyjmowani pacjenci

Osoby dorosłe

Przejdź do treści