Poradnie

Lekarze

Poradnia dermatologiczna

Czym jest poradnia dermatologiczna?

Poradnia dermatologiczna zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, włosów i paznokci. W takiej poradni lekarz dermatolog wykonuje badania skórne, diagnostykę laboratoryjną oraz przepisuje leki i terapie skórne. Poradnia dermatologiczna oferuje pomoc osobom zmagającym się z chorobami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry, infekcje skórne, a także choroby nowotworowe skóry.

Kiedy warto się wybrać?

Warto udać się do poradni dermatologicznej, gdy pojawią się zmiany na skórze, takie jak plamy, znamiona, pieprzyki, krostki, pęcherzyki, bąble, a także swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, łuszczenie, wysypka czy świąd. Należy skonsultować się z dermatologiem, gdy problemy skórne utrzymują się przez dłuższy czas i nie reagują na stosowane dotąd metody leczenia.

Jak się przygotować?

Przed wizytą w poradni dermatologicznej warto zrobić zdjęcie dotkniętej zmianą skóry, aby lekarz miał dokładniejszy obraz choroby. Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą chorób skóry oraz informacje o przyjmowanych lekach. Przed wizytą w poradni należy zrezygnować z kosmetyków, kremów i maści, aby skóra była czysta i nienaruszona.

Cennik

  • Dermatoskopia80 zł
  • Zabieg dermatologiczny metodą krioterapii (1 zmiana)100 zł
  • Zabieg dermatologiczny metodą krioterapii (2 zmiany)160 zł

Specjaliści

lek. med. Maciej Tabisz

dermatolog

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

poniedziałek: 14:30-16:30
środa: 9:00 – 11:30
czwartek: 12:30 – 14:00
piątek: 12:30 – 14:00

lek. med. Ewa Machowska

specjalista dermatolog

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

wtorek: 9:00 – 13:00
piątek: 8:30 – 12:00

Przejdź do treści