Poradnie

Lekarze

Poradnia pulmonologiczna

Czym jest poradnia pulmonologiczna?

Poradnia pulmonologiczna zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz zapobieganiem chorobom układu oddechowego. W ramach poradni wykonywane są badania diagnostyczne, a także dostarczana jest pomoc w leczeniu chorób płuc, oskrzeli, krtani, tchawicy, a także stanów patologicznych związanych z układem oddechowym.

Kiedy warto się wybrać?

Jeśli odczuwasz problemy z oddychaniem, kaszel, duszność, ból w klatce piersiowej, świsty w klatce piersiowej lub innych dolegliwości związanych z układem oddechowym, warto skorzystać z pomocy poradni pulmonologicznej. Takie objawy mogą wskazywać na poważną chorobę płuc, która wymaga szybkiego zdiagnozowania i leczenia.

Dodatkowo, warto odwiedzić poradnię, jeśli masz osłabiony układ oddechowy lub pracujesz w warunkach szkodliwych dla zdrowia, takich jak dym, pył, chemikalia lub inne substancje drażniące.

Jak się przygotować?

Przygotowanie do spotkania z lekarzem jest bardzo proste. Przede wszystkim należy zebrać wszystkie dokumenty dotyczące stanu zdrowia – wyniki swoich badań, wypisy ze szpitala, zdjęcia rentgenowskie i wszystkie inne dokumenty związane z przebiegiem Twojego leczenia. Przynosząc lekarzowi tak przygotowane informacje, zdecydowanie ułatwiasz mu pracę. Pamiętaj aby poinformować lekarza o przyjmowanych lekach oraz suplementach diety.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w placówce celem wykonania spirometrii przed konsultacja z lekarzem.

Spirometria – jak się przygotować?

Przed badaniem należy odpocząć co najmniej 15 minut na poczekalni. Bezpośrednio przed badaniem nie należy jeść obfitego posiłku (2 godz.), ale także pić mocnej herbaty, kawy i innych napojów zawierających kofeinę. Na 2 godz. przed badaniem nie należy palić tytoniu i papierosów elektronicznych, na 8 godz. przed badaniem nie powinno się spożywać alkoholu. Pacjent powinien być wypoczęty, przynajmniej po godzinie odpoczynku po wysiłku fizycznym, oraz nie powinien mieć na sobie ubrań krępujących ruchów klatki piersiowej i brzucha.

Specjaliści

lek. med. Katarzyna Danielak – Rybka

specjalista chorób płuc

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

poniedziałek: 15:00 – 18:00
środa: 15:00 – 18:00

lek. med. Jacek Tybulczuk

specjalista chorób płuc

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

piątek: 8:30 – 12:30

lek. med. Renata Pyziak

specjalista chorób wewnętrznych
specjalista chorób płuc

Forma wizyty

NFZ

Godziny przyjęć

CM Sabamed Rzeszów

czwartek: 15:00 – 18:00

Przejdź do treści