Laseroterapia i skleroterapia

Zabiegi wykonuje lek. med. Arkadiusz Puzia, specjalista chirurgii ogólnej, absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej. Członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Odbył liczne specjalistyczne kursy z zakresy ultrasonografii i medycyny estetycznej oraz cykl szkoleń z zakresu laseroterapii w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging.

W RÓŻNORODNEJ GAMIE USŁUG ZNAJDZIESZ M.IN.:

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

Laser Ultrafrax 800 z skanerem frakcjonującym wytwarza strumień impulsów laserowych o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze, „dziurkując” ją mikroskopijnymi kolumnami. Ponieważ skóra wokół tych kolumn jest zdrowa i nienaruszona, to gojenie następuje niezwykle szybko, bez pozostawienia blizn. Powstanie mikroskopijnych uszkodzeń stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek. Ten „wybiórczy” zabieg pozwala zregenerować się skórze Światło lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat.
Zabieg laserem Ultrafrax 800 poza efektem zmniejszenia i spłycenia zmarszczek pozostawia skórę wygładzoną i odmłodzoną, zmniejsza nierówności i przebarwienia.
Szczególnie polecany dla skóry zniszczonej przez słońce (fotouszkodzenia i fotostarzenie), z małymi i średnimi zmarszczkami, dla skóry szorstkiej, matowej, z rozszerzonymi porami, nieprawidłową teksturą, z plamami i piegami, z bliznami (potrądzikowymi, pourazowymi, pooparzeniowymi lub pooperacyjnymi), a także przy wiotkości.

Wskazania

 • blizny (potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe lub pooperacyjne),
 • rozstępy,
 • zmarszczki,
 • skóra z oznakami starzenia,
 • skóra z nieprawidłową teksturą np. z nierównościami po trądziku,
 • przebarwienia,
 • skóra zniszczona przez słońce (fotouszkodzenia i fotostarzenie),
 • skóra szorstka, matowa, z rozszerzonymi porami,
 • wiotkości skóry.

Laserowe usuwanie i zamykanie naczynek

Zabieg polega na zamknięciu drobnych naczyń krwionośnych energią światła laserowego bez uszkodzenia skóry. Wiązka laserowa jest pochłaniana przez hemoglobinę – czerwony barwnik krwi, kumuluje się w formie ciepła. Woda znajdująca się w naczyniu krwionośnym zostaje odparowana a jego ścianki zapadają się, aby po pewnym czasie zostać wchłonięte przez organizm. Czasem, aby zamykanie naczynek laserem przyniosło widoczne rezultaty, zabieg trzeba wykonać od 1 do 3 razy w ciągu kilku miesięcy.

Wskazania

 • teleangiektazje skórne,
 • naczyniaki gwiaździste,
 • naczyniaki rubinowe, zwane też punktami rubinowymi (wypukłe kilkumilimetrowe wykwity barwy czerwono-rubinowej),
 • wenulektazje kończyn dolnych (niewielkie żylaki),
 • plamy naczyniowe typu czerwonego wina, inaczej malformacje naczyniowe kapilarne, PWS, dawniej nazywane naczyniakami płaskimi (wady unerwienia włosowatych naczyń krwionośnych, w wyniku których naczynka pozostają stale poszerzone),
 • jeziorka żylne warg.

Chirurgia laserowa

Laser Ultrafrax 800 z głowicą chirurgiczną wykorzystywany jest do usuwania zmian skórnych. Używając głowicy chirurgicznej odparowujemy w całości zmianę skórną nie powodując powstania blizn. Metoda szczególnie zalecana jeśli chcemy usunąć zmianę skórną w miejscach eksponowanych, unikając szpecącej blizny po leczeniu chirurgicznym lub po krioterapii.

Wskazania

Zmiany skórne, które nie wymagają weryfikacji histopatologicznej np.: włókniaki, zmaniona komórkowe, brodawki łojotokowe, naczyniaki itp.

Skleroterapia

Skleroterapia (obliteracja) polega na miejscowym wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. Stan zapalny powoduje zamknięcie światła naczynia. Zastosowany po podaniu leku ucisk zewnętrzny ma doprowadzić do zlepienia ścian żyły, aby wyeliminować wsteczny przepływ krwi (refluks). Naczynie oraz żylak tworzony przez to naczynie zanika w wyniku włóknienia ściany i braku przepływu krwi w tym naczyniu.